Takimi me Kryeministrin e Shqipërsë

Delegacioni i FORCËS u takua sot në Tiranë me Kryeministrin e Shqipërisë z. Edi Rama. Delegacioni përbëhej nga kryetari Nazif Cungu, nënkryetari Xhaudet Cakuli, si dhe kandidatët për këshilltarë dhe anëtarët Ardijan Mavriq, Sabri Salaj dhe Teuta Mehmedi. Në takim u diskutuan çështje me rëndësi për Shqipërinë dhe Malin e Zi. Përfaqësuesit e FORCËS parashtruan […]

View

Arrihet marrëveshtja Forca – Udsh

Ulqiln, me 17.08.2016 Kumtesë për Opinion Grupet negociuese të Forcës së Re Demokratike dhe Unionit Demokratik të Shqiptarëve janë takuar në Ulqin. Të kryesuar nga kryetarët Nazif Cungu dhe Mehmet Zenka në lidhje me zgjedhjet e ardhëshme parlamentare në Mal të Zi. Bisedat Janë zhvilluar në frymen e mirëbesimit dhe duke analizuar mënyrat më optimal […]

View

Prokuroria hedh poshtë akuzat ndaj Nazif Cungut !

Të nderuar qytetarë, të nderuar përfaqësues të mediave, Arsyeja kryesore e organizimit të kësaj konference për media është për t’iu përgjigjur sulmeve të subjekteve të caktuara politike, individëve dhe mediave të afërta me ata të cilët i kanë dhënë vetes të drejtën për të marrë përsipër funksionin e organeve kompetente shtenore dhe të cilët po […]

View

Forca dhe PDS nënshkruar aneksin e marrëveshjes.

Kryetari i Forcës Nazif Cungu, dhe ai i PDS (DPS) Millo Gjukanoviq, kanë nënshkruar sot aneksin e marrëveshjes së koalicionit i cili parasheh implementimin e normave ligjore për pjesmarrjen e pakicës shqiptare në qeverisje. Gjithashtu kjo marrëveshje parasheh edhe zgjidhjen e një numri të konsiderueshëm çështjes së pazgjidhura të popullatës shqiptare në Mal të Zi. […]

View

Aenean semper sapien pellentesque pelentesque vivamus sapien vehicula id libero

Porta est iaculis, minim consequatur. Cubilia venenatis! Congue iure curabitur incididunt consequat, volutpat sapiente volutpat? Minima. Tempore quos, repellat beatae eleifend laboriosam quaerat. Sodales? Netus. Saepe architecto deleniti, hic lacus! Magna beatae nonummy dapibus debitis, nam, nullam nisl porttitor, cumque. Sollicitudin accusamus porttitor a impedit iaculis nesciunt, parturient ullamco, fames esse excepteur nostra ullam conubia, […]

View

On The Campaign Trail